Badanie i pomiary metodą tomografii komputerowej (CT) - zakres, gdzie wykonać

Tomografia komputerowa, mimo że kojarzy się przede wszystkim z zastosowaniem w medycynie, jest coraz chętniej wykorzystywana również w sferze przemysłowej. To właśnie przy jej pomocy można z łatwością zbadać wnętrze danego obiektu oraz otrzymać geometrię zewnętrzną. Takie badania przydają się przede wszystkim wtedy, gdy ktoś chce zbadać oraz lepiej poznać właściwości danego obiektu. To właśnie z tego powodu firmy zajmujące się przeprowadzaniem takich analiz cieszą się coraz większym zainteresowaniem.
Badanie i pomiary metodą tomografii komputerowej

Na czym polegają badania CT?

Technologia tomografii komputerowej (CT) jest coraz chętniej wykorzystywana w różnych gałęziach przemysłu. Przede wszystkim to badanie nieniszczące. Oznacza to, że nie trzeba rozbierać danego elementu na części pierwsze, aby móc przyjrzeć się jego wnętrzu. Co równie istotne, tomografia komputerowa pozwala nie tylko na pozyskanie geometrii zewnętrznej danego obiektu, ale również umożliwia lepsze przyjrzenie się temu, jak wygląda on wewnątrz. To właśnie ta unikalna cecha powoduje, że CT można wykorzystywać m.in. do projektowania nowych wyrobów, kontroli procesu produkcyjnego czy też do badania materiałowego.

Usługa skanowania CT - zakres

Zakres usługi skanowania tomografią komputerową jest niezwykle szeroki. Przede wszystkim pozwala na badanie przedmiotów wykonanych z różnych materiałów. Usługa ta umożliwia również wykrycie wszelkich wad, do jakich mogło dojść podczas procesu produkcyjnego lub tych zaistniałych w strukturze materiałów. Kolejną zaletą tej usługi jest tworzenie geometrii obiektów nawet w tych trudniej dostępnych obszarach. Usługa skanowania tomografią komputerową pozwala również na wykonanie szeregu analiz, m.in. analizy porowatości, grubości ścianek, poprawności wykonania spoiny i wiele więcej.

Gdzie wykonać badanie i pomiary metodą tomografii komputerowej?

Tomografia komputerowa w przemyśle to niezwykle ważny proces. Dlatego też konieczne jest, aby to zadanie powierzyć profesjonalistom. Firma ITA Polska posiada aż ośmioletnie doświadczenie w skanowaniu CT, przez co klient może mieć pewność, że przekazany obiekt zostanie kompleksowo przebadany. Co równie istotne, firma ta posiada wyłącznie certyfikowane urządzenia pochodzące od renomowanych producentów. Wybierając usługi ITA Polska, można liczyć na wsparcie doświadczonego zespołu, który do każdego zlecenia podchodzi z najwyższym poziomem zaangażowania.