• 21 maja 2021

Rusza Konkurs Papieski – edycja dla studentów i doktorantów

Instytut Tertio Millennio we współpracy z Teologią Polityczną (Fundacja Świętego Mikołaja) mają przyjemność ogłosić pierwszą edycję Konkursu Papieskiego dedykowaną dla studentów i doktorantów! 👩‍🎓👨‍🎓 Sprawdź swoją wiedzę o Janie Pawle II i wygraj roczne stypendium na interdyscyplinarne studia podyplomowe #JP2Studies na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu Angelicum! 🕊🏛
Konkurs adresowany jest do:
👤 absolwentów studiów I. stopnia
👤 studentów studiów II. stopnia
👤 studentów studiów III. stopnia
CO MUSISZ WIEDZIEĆ:
🔶 Konkurs składa się z 3 etapów (ale spokojnie, wcale nie są takie straszne!).
🔶 Oprócz gali finałowej cały Konkurs odbywa się w formule online.
🔶 W pierwszym etapie Konkursu masz aż 2 tygodnie na rejestrację oraz wypełnienie testu online z wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II.
HARMONOGRAM KONKURSU:
🔔 I ETAP: test online
📅 Termin: 1-15 czerwca 2021
🔔 II ETAP: pisanie esejów
📅 Termin: 18 czerwca – 16 lipca 2021
🔔 III ETAP: ustna obrona prac oraz gala finałowa
📅 Termin: 14 sierpnia 2021
WIĘCEJ O KONKURSIE:
Konkurs Papieski Edycja Studencka jest równolegle odbywającym się konkursem do Konkursu Papieskiego dedykowanego dla licealistów. W tym roku organizujemy pierwszą edycję dedykowaną studentom i doktorantom. Edycja ta jest odpowiedzią na zauważalną przez nas potrzebę adekwatnego konkursu dla studentów uczelni wyższych, aby i oni mogli wykazać się znajomością nauczania Jana Pawła II, a zwycięzcy będą mogli tę wiedzę pogłębiać na rocznych interdyscyplinarnych studiach podyplomowych – JP2 Studies – na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu Angelicum w Rzymie. Konkurs Papieski kształtuje twórcze myślenie, stwarza możliwość skonfrontowania własnych przekonań z przesłaniem papieża Polaka. Jest więc zaproszeniem do rozpoczęcia głębszych studiów nad myślą Jana Pawła II oraz pogłębiania wiedzy z zakresu Katolickiej Nauki Społecznej.
🤔💬 Masz pytania/wątpliwości? Pisz do nas śmiało na Facebook’u!